Küçücük kalpleri sevgiyle dolu koca yürekli çocuklar,

Sizlerle birlikte bir Ramazan ayına daha kavuşmuş olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyorum. Çünkü Ramazan sizlerle çok daha güzel.  Çünkü, oruç, namaz, iftar, sahur ve bayram çocuklarla çok daha anlamlı. Çünkü, Ramazan’a en çok çocuklar, çocuklara da en çok Ramazan yakışıyor.  

Şundan eminim ki sizler, en güzel anılarınızı bu ayda biriktireceksiniz. Sahurlarınız, oruçlarınız hatta tekne oruçlarınız, iftarlarınız, bayramlarınız hep canlı ve heyecan verici olarak zihinlerinizde kalacak.

Bunun yanında Ramazan, sizlerin şahsiyet eğitiminizde ve kişisel gelişiminizde önemli bir yer tutar.  Ramazan’da akşama kadar aç ve susuz kalarak öncelikle sabretmeyi içselleştirecek ve böylelikle başarabilmenin gururunu yaşayacaksınız. Sabretmenin yanında Yaratan’a boyun eğmeyi, ona ibadet etmeyi, merhameti, yardımlaşmayı, empati kurabilmeyi, yaratılmış her şeyi sevip saymayı da öğrenip olgunlaşacaksınız.  

İşte bu yüzden, bu mübarek günleri daha güzel hatırlayın, daha çok sevin, oruç gibi zor bir ibadeti daha kolay başarın ve coşkusunu tam anlamıyla yaşayın diye Meram Belediyesi olarak bu yıl da ‘MEGA ile Ramazan’ adı altında bir etkinlik gerçekleştiriyoruz.   

‘MEGA ile Ramazan’ sizler için sürprizler hazırladı. Bu sürprizler için öncelikle www.megaileramazan.com adresini ziyaret ederek kaydolmanız gerekiyor. Daha sonra orada size verilen görevleri her gün düzenli olarak sırası ile yerine getirmeniz ve bu adresi Ramazan boyunca ziyaret ederek, görevleri zaman bitmeden gününde onaylamanız gerekiyor. Ramazan sonunda görevlerini başarıyla tamamlayanlar arasında yapacağımız çekilişle hediye kazanma fırsatı yakalayacaksınız. Hepinizin bu görevleri layıkıyla yapacağınızdan en küçük şüphem yok. Hepinize şimdiden başarılar diliyorum.

Bu vesile ile Rahmet, bereket, mağfiret iklimi olan Ramazan’ınızı tebrik ediyor, hepinizi alınlarınızdan öpüyorum.

Her birinize güzelliklerle dolu bir Ramazan ve sağlıklı, mutlu, huzurlu, başarılı bir ömür diliyorum.

Allah’a emanet olun, hoşça kalın…